"Prosiłem Boga o przyjaciela... i dał mi OWCZARKA NIEMIECKIEGO" - Anonim

SZYBKI KONTAKT: Wolf-Gang, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie +48 510 928 622 Wolf-Gang, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie irekkajak@op.pl

Wolf-Gang, Hodowla Owczarków Niemieckich

Witam na stronie hodowli Owczarków Niemieckich Wolf-Gang.

Owczarki Niemieckie są moją pasją od 30 lat. Hodowlą zajmuję się od ponad 20 lat starając się od początku aby moje psy spełniały najwyższe standardy hodowli, a także posiadały odpowiednie wyszkolenie. Ogromną wagę przywiązuję zarówno do urody psów jak i do ich zdrowia i charakteru, aby życie z takim psem było pełne radości dla mnie, mojej rodziny i przyszłych właścicieli. Zapraszam wszystkich pasjonatów rasy, a także tych którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z owczarkami, do kontaktu.

Wolf-Gang, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie

O NAS

Owczarki Niemieckie - Pasja mojego życia

 

  Owczarki Niemieckie są moją pasją  od wczesnej młodości. Swojego pierwszego wymarzonego psa Aresa (Amin Abba z Różanej) dostałem mając 16 lat. Przeżyłem z nim wiele pięknych chwil zarówno na wystawach jaki podczas szkoleń. Zdobyliśmy razem tytuł wice mistrza Polski PT (Pies Towarzysz) oraz odnieśliśmy wiece sukcesów wystawowych.

  Już wtedy wiedziałem, że owczarki niemieckie będą już zawsze częścią mojego życia. Hodowlę założyłem w Brzegu Dolnym  wraz z żoną w roku 1991 i tam prowadziłem  ją do 2012 roku. Obecnie mieszkam i hoduję owczarki niemieckie w Warszawie. Niezależnie od tego gdzie i jak toczyło się życie owczarki były i są ze mną. Hodowla to moja pasja dlatego nie mam zbyt wielu zwierząt wiedząc, że każde z nich potrzebuje mojej uwagi i czasu żeby dobrze się rozwijać, osiągać sukcesy i po prostu szczęśliwie żyć. Hodowla Wolf-Gang to hodowla domowa – szczenięta wychowują się w rodzinie, poznając od początku różne warunki, otoczenie, ludzi a zatem są dobrze „socjalizowane” i gotowe na pójście w szeroki świat.

 

Hodowla Wolf-Gang – zdrowie i charakter czyli moje priorytety

 

  Staram się aby moje psy spełniały najwyższe standardy hodowli – nie tylko polskie opisane w regulaminach ZKwP (Związku Kynologicznego w Polsce), ale także niemieckie warunki hodowlane stawiane prze SV (Vereinfür Deutsche Schäferhunde), a także posiadały odpowiednie wyszkolenie. Spełnianie warunków hodowlanych stawianych w ojczyźnie rasy przez  SV – będących zawsze najbardziej wymagającymi było i jest moją ambicją.   Ogromną wagę przywiązuję zarówno  do urody psów jak i  do ich zdrowia i charakteru, aby życie z takim psem było pełne radości dla mnie i przyszłych właścicieli. Dlatego psy w mojej hodowli mają bardzo dobrą, stabilną psychikę - są zrównoważone, przyjazne i opiekuńcze w stosunku do dzieci. Witają gości jeśli ja też ich witam, ale w stosunku do intruzów nie są już tak przyjazne. Swoje możliwości i predyspozycje charakterologiczne pokazują podczas szkoleń zarówno z posłuszeństwa jak i obrony.

  Wszystkie zwierzęta pozostające w hodowli są prześwietlane aby wykluczyć wystąpienie nieprawidłowości budowy stawów biodrowych i łokciowych (dysplazji) z którą boryka się część psów dużych ras. Wykonuję też testy DNA potwierdzające pochodzenie. Staram się od zawsze prowadzić hodowlę na wysokim poziomie dlatego jeżdżę na Wystawy Światowe do ojczyzny rasy, śledzę trendy, obserwuję psy z czołówki świata zarówno na ringach wystawowych jak i na testach psychicznych i na tej podstawie wybieram ojców dla szczeniąt w mojej hodowli. Dlatego w rodowodach szczeniąt znajdziecie Państwo psy z czołówki świata – również  kilka pokoleń wstecz.
Zawsze staram się oferować nabywcom szczeniąt z mojej hodowli wsparcie i radę w ich wychowaniu a także pomoc w wystawianiu jeśli zdecydowali się uczestniczyć w wystawach psów.

  Zapraszam serdecznie do zapoznania się z mieszkańcami hodowli Wolf-Gang. Mam nadzieję, że znajdziecie Państwo tutaj swojego wymarzonego przyjaciela, a może również rozpoczniecie przygodę swojego życia  uczestnicząc w wystawach i szkoleniach.

  Wszystkim właścicielom szczeniąt z hodowli Wolf-Gang życzę wielu pięknych chwil z czworonożnym przyjacielem oraz sukcesów wystawowych i szkoleniowych.

 

 

WSPOMNIENIA

Trochę wspomnień z hodowli Wolf-Gang

 

  Pierwszą suką hodowlaną, założycielką hodowli Wolf-Gang była Putti v. Schwarzenzwinger, którą dostałem od przyjaciela Wolfganga w prezencie ślubnym. Od tego prezentu nazwę swoją wzięła moja hodowla.

  Z wielkim sentymentem wspominam Sonię (Fina v. Lichtetal), która dała kolejne dwa pokolenia suk hodowlanych w mojej hodowli. Obecnie linię tę reprezentuje w hodowli  jej wnuczka Pola Wolf-Gang. Sonia dała wiele utytułowanych psów i suk min. Młodzieżowego Zwycięzcę Świata FCI – Idola Wolf-Gang.

  Szczególne miejsce w moim sercu zajmował SonnyBrebeamsee z którym osiągnąłem licznesukcesy wystawowe i który dał wiele doskonałych szczeniąt. Sonny wpisał się na trwałe w historię hodowli Owczarków Niemieckich w Polsce.

 

 

OSIĄGNIĘCIA

Osiągnięcia psów z hodowli Wolf-Gang

 

  Wspomnę tylko o kilku sukcesach, które z różnych powodów są dla mnie szczególne. Nie będę wymieniał wszystkich tytułów i nagród, które zdobywały na wystawach psy z hodowli Wolf-Gang bo są ich setki. Wiele moich psów zdobywało tytuł  Zwycięzcy Rasy, Zwycięzcy Klasy, Najpiękniejsze Baby Wystawy, Najpiękniejszy Junior Wystawy, Zwycięzca Best in Show, Najlepszy Pies Użytkowy Wystawy. Moje psy odnosiły sukcesy zarówno na wystawach ogólnych FCI jak i na owczarkarskich wystawach specjalistycznych.

 

Syn Soni, Idol Wolf-Gang zdobył tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Świata na Wystawie Światowej FCI w Poznaniu w 2006 r.

Syn Soni, Hit Wolf-Gang zdobył tytuł Najpiękniejszego Juniora na wystawie międzynarodowej w Rzeszowie w 2006 r.

Wnuczka Soni będąca obecnie w hodowli, Pola Wolf-Gang zdobyła CACIB na międzynarodowej wystawie w Katowicach w 2013 r.

 

 

NALEŻYMY DO: Wolf-Gang, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie Wolf-Gang, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie Wolf-Gang, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie
Copyright © 2015 Wolf-Gang, hodowla Owczarków Niemieckich. All right reserved. Design by MAGOODESIGN