"Prosiłem Boga o przyjaciela... i dał mi OWCZARKA NIEMIECKIEGO" - Anonim

SZYBKI KONTAKT: Wolf-Gang, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie +48 510 928 622 Wolf-Gang, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie irekkajak@op.pl

Wolf-Gang, Hodowla Owczarków Niemieckich

Witam na stronie hodowli Owczarków Niemieckich Wolf-Gang.

Owczarki Niemieckie są moją pasją od 30 lat. Hodowlą zajmuję się od ponad 20 lat starając się od początku aby moje psy spełniały najwyższe standardy hodowli, a także posiadały odpowiednie wyszkolenie. Ogromną wagę przywiązuję zarówno do urody psów jak i do ich zdrowia i charakteru, aby życie z takim psem było pełne radości dla mnie, mojej rodziny i przyszłych właścicieli. Zapraszam wszystkich pasjonatów rasy, a także tych którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z owczarkami, do kontaktu.

Wolf-Gang, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie

WARTO WIEDZIEĆ

    • Owczarek Niemiecki - jaki jest?

    • Jak wybrać psa dla siebie?

 

Owczarek Niemiecki – jaki jest?

    Nie chcę cytować tu wzorca rasy, a raczej podzielić się moimi odczuciami wynikającymi z 20 lat doświadczeń hodowlanych.

    Owczarek niemiecki to dość duży pies, który lubi ruch i spacery. Jeśli będzie regularnie wyprowadzany, a na spacerze znajdziemy czas na to by pobiegał za piłką, pobawił się z innymi psami lub zaangażujemy go w nasze zajęcia sportowe – wspólne bieganie lub wycieczki rowerowe wtedy będzie spokojnym mieszkańcem nawet niewielkiego mieszkania.

    Zwykle nie „kręci” się po domu bez potrzeby – wybiera sobie miejsce do leżenia, z którego może widzieć członków rodziny i być blisko nich i leży spokojnie.

 

 

Jak wybrać psa dla siebie?

    Kynologia to wspaniała pasja a zarazem nauka – o rasach psów i ich hodowli. Często pasja ta zaczyna się już w dzieciństwie kiedy dziecko przychodzi do rodziców i prosi by kupili psa. Jeśli dziecko jest bardzo małe wtedy warto zdawać sobie sprawę, że opieka nad psem będzie obowiązkiem rodziców a dziecko będzie czerpało radość z dorastania w towarzystwie czworonożnego przyjaciela. Jeśli  dziecko jest trochę starsze a rodzice widzą, że prośba o psa to nie kaprys a prawdziwe marzenie, powinni rozmawiać z dzieckiem aby wybrać psa który w pełni będzie odpowiadał stylowi życia rodziny i potrzebo emocjonalnym dziecka.Warto aby wtedy rodzice zadali co najmniej 2 pytania – dlaczego chcesz mieć psa i jaką rolę ma on spełniać w naszym domu. To pomoże wybrać odpowiednią rasę, która najlepiej dopasuje się do rodziny.

    Często spotykam się z opiniami, że pies rasowy to snobizm i szpan. Nic bardziej mylnego! Posiadanie psa rasowego to jedyna gwarancja, że będzie on posiadał takie cechy, jakich od swojego wymarzonego psa oczekujemy.  Świadomy wybór psa pozwala uniknąć błędów, które często odbijają się później na życiu całej rodziny. Jeśli zapalony rowerzysta kochający długie wycieczki za miasto bez zastanowienia kupuje np. spaniela, nie powinien potem dziwić się, że pies nie chce i nie może towarzyszyć mu w tych wyprawach. Natomiast jeśli niezdecydowany, nerwowy człowiek kupi puchatego misiowatego szczeniaczka  (nie pytając jakiej jest rasy) może się zdarzyć, że trafi na owczarka kaukaskiego o silnym, dominującym charakterze, który nie czując „przewagi” właściciela przejmie władzę w domu i będzie stanowił zagrożenie dla wszystkich wokół.

    Podobne ryzyko istnieje gdy kupujemy psa niewiadomego pochodzenia – nigdy nie możemy być pewni co z niego wyrośnie. Świadomy wybór psa odpowiedniej rasy pozwala czerpać ogromną radość z rozwijania jego umiejętności i korzystania z predyspozycji.

    A zatem kto powinien wybrać dla siebie owczarka niemieckiego? Owczarek niemiecki jest psem uniwersalnym. Świetnie nadaje się na psa rodzinnego. Chętnie się uczy i spędza czas na ćwiczeniach lub zabawach z właścicielem. Lubi ruch i przebywanie na świeżym powietrzu – z radością będzie towarzyszył właścicielom w wycieczkach, bieganiu lub rowerowych wyprawach. Po odpowiednim szkoleniu może być również obrońcą rodziny. Świetnie sprawdzi się jako towarzysz nastolatka lub osoby dorosłej lubiącej sport i prowadzącej aktywny tryb życia.

    Może mieszkać zarówno w mieszkaniu lub domu jak i w ogrodzie jeśli posiada odpowiednią budę.

 

 

NALEŻYMY DO: Wolf-Gang, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie Wolf-Gang, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie Wolf-Gang, hodowla Owczarków Niemieckich, Owczarki Niemieckie
Copyright © 2015 Wolf-Gang, hodowla Owczarków Niemieckich. All right reserved. Design by MAGOODESIGN